Pielęgnacja skóry, sierści, pazurów i uszu

Pielęgnacja skóry, sierści, pazurów i uszu powinna być wykonywana regularnie z użyciem odpowiednio dobranych preparatów zależnie od potrzeb zwierzęcia. W przypadku zwierząt z problemami dermatologicznymi powinno się stosować środki pielęgnacyjne specjalnie dla nich atestowane i zalecane po konsultacji z lekarzem weterynarii, ponieważ skóra tych zwierząt ma specjalne wymagania. Preparaty przeznaczone dla zwierząt zdrowych nie zawsze mogą okazać się przydatne dla zwierząt z problemami dermatologicznymi.
W przypadku zwierząt wykazujących tendencję do podrażnień powłoki skórnej należy pamiętać, że zabiegi pielęgnacyjne mają na celu jej oczyszczenie i regenerację poprzez nawilżenie i odżywienie. Zabiegi pielęgnacyjne mają więc chronić skórę przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych oraz utrzymywać ją w stanie zdrowia zapewniającym zdolności ochronne i obronne, tak jak ma to miejsce u zwierząt zdrowych, które zazwyczaj wymagają tylko zabiegów oczyszczających. Stąd też stosowane środki pielęgnacyjne u zwierząt z tendencją do chorób skóry powinny być efektywne, ale niedrażniące.
Uwaga!
W przypadkach, gdy standardowe zabiegi profilaktyczne nie przynoszą rezultatu i mimo ich stosowania nasz pupil ma problemy dermatologiczne, konieczna jest wizyta u dermatologa weterynaryjnego, który przeprowadzi odpowiednie badania i ustali indywidualny program terapeutyczny.

Program Zdrowa Skóra

Dołącz do Programu Zdrowa Skóra i otrzymaj gratis 7 kg karmy.

Sprawdź

Konkurs!

Wygraj atrakcyjne nagrody dla siebie i swojego pupila.
 

Sprawdź